Piszemy z pasją

FERNO bierze udział w Święcie Drzewa 2015

Z okazji Święta Drzewa, które w Polsce obchodzone jest 10 października, Zakłady Stolarki Budowlanej FERNO Sp. z o. o. we współpracy z Nadleśnictwem Lubartów i  Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach wzięły udział w akcji sadzenia drzewek.

Święto Drzewa 2015

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP).

IMG_6588    Święto Drzewa 2015    Święto Drzewa 2015

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.
Święto Drzewa 2015

Firma FERNO, angażując się w działania proekologiczne z chęcią podjęła współpracę z Nadleśnictwem Lubartów oraz szkołą w Czemiernikach. W związku z tym, FERNO zaoferowało swoją pomoc przy organizacji akcji edukacyjnej wśród uczniów, zakupiło sadzonki modrzewia i przekazało do rozdania wśród dzieci. Uczniowie, którzy 16 października przynieśli do szkoły zebrane w domu zużyte baterie w celu utylizacji, otrzymywali drzewko. W ten sposób nie tylko skupiono się na promocji zalesiania, ale także dbałości o środowisko, które już nas otacza.

Święto Drzewa 2015